KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292066
nr 1629 2066
Katarina Grette
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Bemålad ram. Signerad, daterad 1995, "Blick förbi". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 23x23 cm
Katarina Grette, född 1943, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:54:05
17/6 18:23:40
1.700 kr
17/6 19:31:01
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer